Nanotechnologie – magisterské studium

Magisterské studium dále rozvíjí specializaci na nanotechnologie, především fyziku nanosvěta a teoretické a experimentální metody jeho studia. Studenti si vyberou jeden ze tří základních směrů studia:

• Nanomateriály – směr zaměřený na přípravu, aplikace a charakterizace nanosystémů (nanočástic, nanokompozitů atd.)
  • Nanofotonika – směr zaměřený na rozhraní optiky a nanotechnologií
  • Nanobiotechnologie – biologické aplikace a problémy nanotechnologií (environmentální aspekty, nanomedicína)

Během obou let magisterského studia pracuje student na své magisterské práci, nejčastěji přímo na katedře, v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů nebo ve Společné laboratoři optiky.

Státní závěrečné zkoušky

Po absolvování studia (splnění podmínek daných kreditním systémem) a obhájení magisterské diplomové práce studenti vykonávají závěrečnou zkoušku z předmětů:

• Nanotechnologie
  • Metody studiua nanostruktur
  • podle vybrané specializace:
    • Nanomateriály
    • Nanofotonika
    • Bionanotechnologie

Po úspěšném složení zkoušek a obhájení je jim udělen titul magistr (Mgr.).

Kam dál

Po magisterském studiu mohou vybraní studenti nastoupit do doktorského studijního programu Aplikovaná fyzika.